U slici i reči
Pre nekoliko meseci čudnovatom odlukom gradskih vlasti, jednim potezom pera, uklonjena je bašta restorana „Estrada“, u Karađorđevoj ulici. To je bilo jedno od retkih mesta sa cvećem, sa enterijerom u drvetu, nešto čime bi se svaki normalan grad ponosio. Ali, zarad nekih političkih poena, dobijena su dva parking mesta, a ovaj restoran ostavljen bez važnog izvora prihoda. Stariji Šapčani se rado sećaju bašte „Zelenog venca“, a gde je sada plastično zelenilo, ili bašte u nekadašnjoj „Jugoslaviji“, kod autobuske stanice. Teško će se sada naći neka bašta koji odiše prirodom i privlačnošću, jer instant kultura to ne trpi.
D.E.
