Srednjoškolci pamte – Svi smo ispod nadstrešnice
Danas, 1. septembra, navršava se tačno deset meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici, kada je poginulo 16 osoba, a jedna je teško povređena. Pad nadstrešnice pokrenuo je masovne proteste širom Srbije, nakon čega su usledile i blokade državnih fakulteta.
Srednjoškolci u blokadi iz gradova širom zemlje najavili su da će, danas, u ponedeljak, 1. septembra, organizovati protest „Srednjoškolci pamte – svi smo ispod nadstrešnice“, a njima su se pridružili studenti u blokadi i građani.
Srednjoškolci Šapca pozvali su preko društvenih mreža na okupljanje na raskrsnici kod Šabačke gimnazije u 19,30 časova.
Plan protesta u Šapcu sastoji se iz etapa, a na svakoj etapi biće održan govor posvećen različitim problemima u našoj državi i gradu – navodi se u pozivu za protest.
Organizatori podsećaju da je skup komemorativnog tipa pa pozivaju građane da pištaljke i vuvuzele ostave kod kuće. Samo tišina treba da odjekuje.
Plan protesta u Šapcu je sledeći:
Okupljanje: od 19.30 časova ispred Šabačke gimnazije
Početak protesta (prva etapa): 20 časova
Druga etapa: Osnovni sud i Šabačko pozorište
Treća etapa: Policijska uprava Šapca (MUP)
Četvrta etapa: Plato između Škole primenjenih umetnosti i Medicinske škole
Peta etapa: Železnička stanica