Službenu “škodu” dao batinašima koji su čekićem tukli ljude na blokadi

Ko je gradonačelnik Šapca koji je zabranio studentima da spavaju u školskim salama:

Gradonačelnik Šapca Aleksandar Pajić dobro je poznat javnosti, pošto je vrlo aktivan u Srpskoj naprednoj stranci. Međutim, čini se da će najnovijim potezom biti još poznatiji. Naime, on je zabranio studentima koji organizuju protest u Šapcu u subotu, 31. maja da ugoste svoje kolege iz drugih gradova u školskim salama u ovom gradu, zbog čega se našao na „javnom udaru“.

Studenti koji duže od šest meseci blokiraju fakultete u Srbiji, najavili su novi protest u Šapcu u subotu, 31. maja.

Organizatori protesta „Hoćemo li u Šabac na protest? Ho-će-mo“ su studenti i srednjoškolci iz Šapca koji su pozvali kolege iz drugih gradova da im se pridruže, čak i dan ranije, na šta su mnogi od njih i pristali.

Tako su studenti i srednjoškolci iz Rume, Inđije, Novog Sada, Stare Pazove, Nove Pazove i Sremske Mitrovice, jutros u 9 i 30 krenuli iz Rume peške za Šabac.

Protest počinje u 11.52 časa 16-minutnom tišinom za nastradale u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu. Nakon toga ratni veterani polažu vence.

Od 16 časova kreće glavni program protesta i govori, a od 18.30h će početi nastup benda. Protest se završava kako i počinje, 16-minutnom tišinom koja će početi u 23.52h.

Organizatori protesta pripremaju prostor u kom će spavati njihove kolege, a imali su na umu da to budu i sale u školama. Međutim sačekalo ih je neprijatno iznenađenje (a možda očekivano) pošto se gradonačelnik Šapca Aleksandar Pajić brže-bolje oglasio saopštenjem da „korišćenje školskih objekata u političke svrhe nije dozvoljeno“.

Upozorio je organizatore „da ne mogu bez odobrenja, a odobrenje nisu dobili, koristiti školske sale za prenoćište učesnika“.

I tako je Aleksandar Pajić ponovo postao poznat.

Ko je Aleksandar Pajić

Aleksandar Pajić je rođeni Novosađanin.

U zvaničnoj biografiji navodi se da je osnovnu školu završio u Vladimircima, a Pedagošku akademiju u Šapcu.

Ističe da je na Fakultetu fizičke kulture u Novom Sadu diplomirao oktobra 1994. godine, kao student generacije i stekao zvanje profesora fizičkog vaspitanja. Magistarsku tezu odbranio je na istom fakultetu 2001. godine, a doktorsku disertaciju 2011. na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu.

Navodi da je po obrazovanju doktor nauka fizičke kulture.

Prvo radno mesto dobio je u Tehničkoj i Stručnoj hemijskoj i tekstilnoj školi Šabac, a nakon toga zasniva radni odnos u Medicinskoj školi u Šapcu.

Ima 20 godina staža u školi, bio je odeljenski starešina, pomoćnik direktora škole, član Školskog odbora, predsednik stručnog veća, koordinator za školski sport Društva pedagoga, organizator i stručni vođa više učeničkih ekskurzija, piše u biografiji.

Od aprila 2013. godine bio je direktor Medicinske škole „Dr Andra Jovanović“ u Šapcu, a od 2016. godine radi na Visokoj zdravstveno-sanitarnoj školi strukovnih studija „Visan“.

U januaru 2017. postavljen je za vršioca dužnosti pomoćnika ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Poverenik je Gradskog odbora Srpske napredne stranke u Šapcu.

Četiri meseca posle izbora i nakon tri kruga glasanja, u oktobru 2020. konstituisana je gradska skupština, a Pajić je izabran za gradonačelnika Šapca.

Nebojša Zelenović, bivši gradonačelnik i nosilac izborne liste „Šabac je naš“, osporio je legitimitet konstituisanog lokalnog parlamenta jer, kako kaže, nisu okončani postupci pred nadležnim organima, a Gradska izborna komisija koja je proglasila rezultate izbora nema legitimitet.

Javno targetirao govornike na protestu

Pajić je poznat javnosti i po prevelikoj slobodi. On je u julu prošle godine, na protestu „Srbija protiv nasilja“ organizovanom u Šapcu nazvao Zorana Gvozdenovića „prodavcem girica i konobarom koji ima samo treći stepen stručne spreme“.

Tako je osporio njegov komentar na „urušavanje školstva i zdravstva“.

Pajić je komentarišući okupljene Šapčane napisao da su u Šapcu dan pre toga zaprašivani komarci, ali da „ostaje zagonetka kako je to uticalo na demonstrante“.

Pajić je bio u centru interesovanja javnosti i kada je Isidora Kovačević, tadašnja urednica „Podrinskih“ bila izložena „linču“.

Te 2021. godine njen lik bio je odštampan na „poternici“ koje su preplavile Šabac, a Pokret „1 od 5 miliona“ zatražio je od nadležnih organa da utvrdi i procesuira one koji su naručili štampanje i one koji su odštampali “poternice” kojima se poziva na linč urednica “Podrinskih” Isidora Kovačević.

„Osnovano sumnjamo da iza ovog sramnog oglašavanja lova na glave urednice Podrinskih i drugih pojedinaca, stoje šabački naprednjaci pod komandom gradonačelnika Aleksandra Pajića. To je, podsetimo, isti onaj Pajić koji je svoju službenu škodu dao za razvoženje batinaša koji su letvama i čekićima mlatili goloruke ljude na blokadi puta 27. novembra. Kada ne razvozi batinaše, Pajić crta i distribuira poternice za ljudima koji iznose istinu o njegovim kriminalnim radnjama“; izneo je pokret tada.

Pajić je, podsetimo, danas uputio saopštenje za javnost u kom je naveo zbog čega studenti ne mogu koristiti školske sale za potrebe protesta.

„Različitost političkih mišljenja i stavova u gradu Šapcu moguće je iznositi na mnogo zakonski dozvoljenih načina. Pre svega, preko Skupštinskih rasprava, onih političkih opcija koje su dobile poverenje sugrađana. Poštuje se svačije mišljenje, a građani na izborima daju svoje poverenje onima za koje misle da će to poverenje opravdati“, naveo je on.

Dodaje da organizovanje političkih skupova, kao što je to u subotu, mora biti sa prijavom skupa i poštovanjem svih bezbednosnih i zakonskih procedura.

„Pošto se radi o zahtevima za raspisivanje izbora koji su postavljeni od strane studenata, to više nisu opšti studentski zahtevi već politički. Korišćenje školskih objekata u političke svrhe nije dozvoljeno, te upozoravam organizatore da ne mogu bez odobrenja, a odobrenje nisu dobili, koristiti školske sale za prenoćište učesnika“, navodi se u saopštenju gradonačelnika Šapca Aleksandra Pajića.

Izvor: NOVA S

Exit mobile version