Odlični veterani

Svetsko prvenstvo veterana u kajakaškom maratonu

U ponedeljak 27. i utorak 28. septembra održano je Svetsko prvenstvo veterana u kajakaškom maratonu. Na stazi od 19 km Srbija je imala četiri predstavnika, dva Šapčanina – Ljubiša Kojić i Marko Petović i dva predstavnika iz Sremske Mitrovice – Borislav Kolarić i Vladimir Vujanić. Najuspešniji je bio najmlađi Vladimir Vujanić, koji je osvojio treće mesto i bronzanu medalju u jednosedu. Drugog dana takmičenja u trci dvoseda Vladimir Vujanić i Borislav Kolarić takođe su osvojili bronzanu medalju.

Ljubiša Kojić je 27.09. u jednosedu je osvojio 12. mesto, a sutradan sa Markom Petrovićem osvojili su četvrto mesto.

Za razliku od takmičara iz Sremske Mitrovice, koji su se spremali samo za maraton, ovaj dvojac se pripremao za Svetsko prvenstvo na kraćim stazama 200 i 500m, koje je trebalo da se održi u Ukrajinskom mestu Ternopil, ali je otkazano zbog pandemije. Tu bi svakako postigli bolje rezultate. A i Ljubiši Kojić je nedostajalo dva meseca da bi veslao u sledećoj kategoriji. Zbog toga se takmičio sa dosta mlađim takmičarima.