Neverovatan obrt

ŠESTO KOLO VATERPOLO REGIONALNE A-1, “TRIGLAV” LIGE

VK “Šabac” – VK “Mornar BS” (Split) 12:12 (3:2; 4:3; 5:2; 0:5)

Gradski bazen, Sudije: Andrej Franulović, Miodrag Stefanović. Delegat: Srđan Mišković.

Isključenja: VK “Šabac” 16, VK “Mornar” 15.

VK “Šabac”: Radoslav Filipović, Aleksandar Eraković (1), Nikola Marković (1), Mihajlo Repanović, Chancellor Ramirez, Dušan Vasić (3), Dragoljub Rogač (3), Luis Ricardo Gomes da Silva, Ognjen Vasović (1), Marko Ilić, Nemanja Matković (1), Petar Velkić, Pavle Gavrilović, Marko Radulović (2). Trener: Miodrag Mirović

VK “Mornar BS”: Luka Podrug, Roko Akrap (2), Karlo Kreković, Goran Solje, Slavko Ćalić (1), Duje Akrap (2), Duje Buzdovačić, Ivan Rako, Petar Uvodić, Josip Jerković (2), Ivan Krolo (3), Marin Ban (2), Marin Kordić, Bruno Hrvatić. Trener: Danijel Burić

Šabac, 26. oktobar – U šestom kolu Regionalne A-1, “Triglav” lige šabački vaterpolisti su na domaćem terenu odigrali nerešeno sa ekupom “Mornara” iz Splita. Gosti su sa dva igrača više, poveli golom Duje Akrepa. Usledila je, potom, serija golova Šapčana koji su preokrenuki rezultat na 3:1 da bi Splićani golom Krola u poslednjem minutu prve četvrtine smanjili rezultat na samo gol zaostatka. Slična igra prilazana je i u drugoj četvrtini u kojoj su domaći vaterpolisti vodili sa tri gola prednosti sve do 28  sekundi pred kraj prvog poluvremena kada je Duje Akrep iskoristio igrača više i postigao gol. Treća četvrtina donela je veliku radost brojnoj publici koja se i ovog puta našla na šabačkom bazenu. Razigrani šabački vaterpolisti dvadeset pet sekundi pre kraja ovog dela utakmice postigli su gol za prednost domaćih od čak šest golova razlike. Gosti su ipak 14 sekundi pre kraja uspeli da smanje, činilo se, nedostižnu prednost Šapčana na pet golova. I kada su svi na šabačkom bazenu očekivali da će renomirani protivnik iz Splita doživeti pravi debakl usledio je neverovatan preokret. Nonšalantnu i neodgovornu igru domaćina gosti obilato koriste i iz minuta u minut smanjuju rezultat da bi samo deset sekundi pre kraja, sa igračem više, postigli izjednačujući pogodak i ostavili, do tada bučnu šabačku publiku, u tišini i šoku.

Šta se desilo sa šabačkim vaterpolistima i zašto su tako katastrofalno odigrali poslednju četvrtinu ostaje na stručnom štabu i upravi kluba da objasne i da podrobnom analiziom sagledaju trenutno stanje stvari. Međutim, opši je utisak da neki igrači u svojoj nadobudnosti i umišljenosti ne zaslužuju da budu u ekipi.