Mihailo Janković – đak generacije
Učenik Mihailo Janković, rođen je u Užicu 8.6.2007. godine. Posle osnovne škole „Janko Veselinović“ u Šapcu, kao đak generacije, upisuje Šabačku gimnaziju, smer za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku.
Talentovani matematičar, uspešan takmičar i iz fizike i geografije, osvajač brojnih republičkih nagrada, srebrne medalje na Evropskoj geografskoj olimpijadi, učesnik Internacionalne geografske olimpijade u Bangkoku, stipendista Ministarsta prosvete za izuzetno nadarene učenike i nosilac brojnih priznanja među kojima se ističu nagrada Srpske akademije nauka i umetnosti, Fonda za mlade talente i Fondacije 1%. Uz sve to uspešno pronalazi vreme i za sport kao član OKK „Šabac“.
Ono po čemu ga znamo nisu samo medalje i nagrade. Kao tutor, član Učeničkog parlamenta, učesnik humanitarnih akcija, uvek je bio spreman da svoje znanje i vreme nesebično podeli sa drugima, spreman da sasluša, pomogne, ohrabri. Pre svega ostao je skroman, vaspitan i nasmejan. Zato možda najlepši opis dolazi od njegovih drugara, koji su njegove školske dane učinili posebnim i nezaboravnim, nazvajući ga „glasom razuma odeljenja“. Sve to prati tiha podrška njegove poodice koja je uvek verovala u njega i njegov rad.
Veoma zahvalan odeljenjskim starešinama, profesorima na podršci, strpljenju i što su od njega izvlačili ono najbolje. Takođe, zahvalan pravnoj, stručnoj i službi računovodstva škole na pomoći kad god je bila potrebna, kao i našim „tetkicama“ koje su svojim trudom i osmehom činile da škola bude uredno i toplo mesto za sve nas.
Šabačku gimnaziju završava kao vukovac i đak generacije, uz znanje, dodatnu odgovornost, prijateljstva i nezaboravne uspomene, svoje školovanje nastavlja na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu.
