Lola Vasić je tokom školovanja ostvarila odličan uspeh, ističući se naročito u sportu. Profesionalno se bavi košarkom i nastupa na poziciji beka za KK „Duga“ iz Šapca. U IV godini osvojila je prvo mesto na Republičkom takmičenju u košarci 3×3 i plasirala se na Evropsko prvenstvo za srednje škole, dok je u III godini osvojila treće mesto na istom takmičenju. Takođe je osvojila drugo mesto na Međuokružnom takmičenju u košarci i dva puta treće mesto na Međuokružnom takmičenju u atletici na 800 metara.
Po završetku srednje škole planira da upiše Arhitektonski fakultet. Svojom upornošću, sportskim uspesima i odgovornim odnosom prema obavezama predstavljala je uzor svojim vršnjacima.
