Majurci na dva fronta

U nedelju 26. novembra u sportskoj sali OŠ „Laza K. Lazarević“ održano je takmičenje karatista SRPSKE TRADICIONALNE KARATE DO FEDERACIJE, a u organizaciji karate kluba „KAIŠIN“ iz Šapca. Na turniru je učestvovalo 240 takmičara iz 26 klubova. Takmičari su nastupali u 500 pojedinačnih disciplina i 62 ekipne. Učešće na ovom turniru uzeli su i takmičari iz KK „SOKO“ iz Majura.

Zlatne medalje u katama osvojili su Nikola Filipović i Ognjen Jevtić, dok su se bronzom zakitili Marijan Radivojević, Srđan Milošević, Stefan Vukosavljević i Mladen Jakovljević. U borbama su debitovali Lazar Tešić koji je maestralno osvojio zlato, dok je njegova sestra Tamara osvojila srebro. Prvi put se borio i Ognjen Jevtić i zauzeo treće mesto.

U petak i subotu održan je 9. svetsko FUDOKAN prvenstvo u Beogradu, gde je nastupio, (među 70 veterana) i najstariji takmičar na svetu, profesor Tomislav- Toma Kojić. Prof. Kojić je nastupio u 4 discipline i pokazao da i u sedamdesetšestoj godini mogu da se ostvare zapaženi rezultati.

U katama pojedinačno osvojeno je zlato, kate ekipno srebro, a u disciplini TSUMEAI bronzanu medalju. U borbama je zauzeo četvrto mesto.

Profesoru Kojiću je osamnaest puta svirala himna, ali VLAST je očigledno gluva na ovu melodiju.