Dve medalje za srpske kajakaše

Prvenstvo Evrope u Kajakaškom maratonu

U Danskom gradu Silkeborgu, 25. i 26.07. održano je Evropsko prvenstvo u Kajakaškom maratonu, a 29.07. za mlađe seniore do 23 godine na kojem su sa zapaženim uspehom učestvovali i predstavnici Srbije. Vladimir V Vujanić, čiji je trener Šapčanin Ljubiša Kojić, osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju u kajaku jednosedu na stazi od 19km. Ljubiša Kojić i Vladimir K Vujanić osvojili su treće mesto i bronzanu medalju u kajaku dvosedu na stazi od 15,5km. Ljubiša Kojić je osvojio 11. mesto, od 22 učesnika, u kajaku jednosedu na stazi od 15,5 km sa samo 7 minuta zaostatka za pobednikom.

Najmlađi član ove selekcije Vukašin Vujanić je osvojio 19. mesto u kajaku jednosedu na stazi od 26,2km, od 22 učesnika. On ima samo 18 godina i ovo mu je prvo veliko takmičenje.

Na ovom prvenstvu je učestvovalo 17 evropskih zemalja.