Mališani vrtića „Poletarac“ pevali su, sadili drveće, slikali, igrali se na novom igralištu a sve to u okviru programa koji su pripremili sa vaspitačicama i radionica povodom nastavka projekta rekonstrukcije dvorišta šabačkih vrtića koji je u oktobru prošle godine pokrenula „Eliksir Fondacija“ u saradnji sa Predškolskom ustanovom „Naše dete“. U okviru prve faze radova u tri vrtića u samom centru grada ovog proleća postavljene su dečje sprave za igru, rekonstruisane zelene površine u vrtićima „Poletarac“ i „Radost“, kao i ogradni zid u vrtiću „Poletarac“, a vrednost izvedenih i planiranih radova je oko šest miliona dinara.
- Dvorišta šabačkih vrtića ispunjena dečjom radošću, grajom i osmesima čini mi se da daju pravi i pun smisao ovom projektu. Nakon mališana u vrtiću „Bajka“ čije dvorište smo rekonstruisali u oktobru prošle godine, oko 300 dece koja pohađaju ova tri vrtića u samom centru grada dobilo je potpuno nov prostor za igru i druženje. Ovaj projekat ima za cilj unapređenje uslova u obrazovanju i deo je naše sveobuhvatne podrške unapređenju uslova u obrazovanju i ostvarenja naše vizije da stvaramo nasleđe kroz održivi razvoj na dobrobit zajednice. „Eliksir Fondacija“ je u proteklih pet godina, koliko postoji, podržala i pokrenula više od 250 inicijativa i projekata koji doprinose održivom razvoju u lokalnim zajednicama u kojima poslujemo, dakle, Šapcu, Negotinu i Prahovu, na dobrobit zajednica sa kojima radimo – kazala je Margareta Musić, upraviteljka Eliksir Fondacije.
U drugoj fazi, koja je planirana za jesen, biće rekonstruisana ograda u vrtiću „Snežana“, uređena zelena površina i postavljen zalivni sistem. U okviru istog projekta prošle jeseni postavljene su dečje sprave i uređeno dvorište i ograda u vrtiću „Bajka“. Vrednost radova u tom šabačkom vrtiću bila je oko četiri miliona dinara.
-
Želeo bih da se zahvalim u ime Predškolske ustanove „Naše dete“ na ovoj donaciji i naglasio bih da je prepoznato tačno ono što nam je trebalo a to je nešto uz pomoć čega će naši zaposleni na još kvalitetniji način obavljati vaspitno-obrazovni rad u prirodnim ali stimulativnim uslovima što decu posebno usrećuje. Trebalo bi napomenuti i to da je ovo dobar primer prakse kako privreda može da doprinese i pomogne. Ovo je jedan od načina na koji mi decu uključujemo u lokalnu zajednicu još od malih nogu. Sve ostalo ja bih prepustio deci, jer to i jeste u suštini srž ovog projekta – istakao je je direktor PU „Naše dete“ Vladimir Rabrenović.
U ova tri vrtića je trenutno nešto više od 300 mališana, od jaslenog do predškolskog uzrasta. Projekat uređenja dvorišta šabačkih vrtića ima za cilj i podršku mladim šabačkim preduzetnicima, pa su i na radovima u ova tri vrtića partneri „Korten art“, „Mali atelje“ i „Rasadnik Džagić“.
Isidora Kovačević