Navikli su nas da su najbolji

Ponosimo se njihovim uspehom!

Učenici Šabačke gimnazije već na samom početku međuokružnih i republičkih takmičenja osvojili su pregršt medalja i nagrada.

Marijana Isaković, direktorica škole

– Ja, prosto, ne mogu ni da nabrojm sve naše rezultate. Krenuću od republičkog takmičenja za engleski jezik gde su naše tri učenice osvojile nagradu što je prvi put u jako dugoj istoriji Šabačke gimnazije jer nam je ovo takmičenje do sada bilo nepremostiva prepreka. Matematičari su se na državnom prvenstvu u Smederevu proslavili i ponovo imamo najviše nagrada među gimnazijama u Srbiji. Osam naših učenika je osvojilo nagrade od toga jedan učenik, Jovan Kaličanin, je osvojio maksimalnih 100 bodova a samo troje dece u Srbiji je imalo takav rezultat. Istoga dana održano je okružno takmičenje iz biologije gde se naših 7 učenika plasiralo na republičko takmičenje. Na takmičenju za talente naših 5 učenika se plasiralo na državno takmičenje – sa ponosom govori Marijana Isaković, direktorica škole.

O svojim uspesima šabački gimnazijalci kažu:

Jovan Kaličanin

– U ovaj rezultat ušlo je dosta pripreme i pripremnih časova naročito u polslednjih mesec dana. Zadaci su bili, rekao bih, primereni – objašnjava Jovan Kaličanin.

Marija Savatić učenica četvrte godine filološkog smera Šabačke gimnazije bila je najbolja u Republici Srbiji iz poznavanja engleskog jezika.

Marija Savatić

– Što se tiče priprema za takmičenje najviše sam radila testove sa prethodnih godina i pripremala se sa profesorkom. Takmičenje je bilo iz dva dela, u prvom delu je bio test a drugi deo je bio usmeni – kaže Marija.

Na Državnom takmičenju iz matematike, koje je održano 22. aprila u Smederevu, učenici Šabačke gimnazije su još jednom potvrdili da su najbolji među najboljima u Srbiji! Osvojili su 8 nagrada!

PRVU nagradu su osvojili: Todor Petrović, prvi razred; Miloš Savić, drugi razred; Jovan Kaličanin, treći razred;

DRUGU nagradu su osvojili: Katarina Gavrilović, treći razred; Jovan Živanović, četvrti razred;

TREĆU nagradu su osvojili: Petar Popović, prvi razred; Uroš Mitrović, drugi razred; Miloš Raković, treći razred;

Mentori učenika su profesori: Mirjana Ćorilić, Zorica Beguš i Goran Đurić.

Pobedničku ekipu je na takmičenje vodio profesor Dušan Kovačević, uz podršku Srđana Stefanovića, predsednika Podružnice Društva matematičara Srbije, bivšeg učenika ove škole, takođe veoma uspešnog takmičara, a sada asistenta na Matematičkom fakultetu u Beogradu.

Na Republičkom takmičenju Književna olimpijada učenici Šabačke gimnazije osvojili su 6 nagrada.

Prvo mesto osvojile su: Isidora Živanović, Milica Pavlović, Jana Manjenčić, učenice prve godine i Jelica Kosanić, učenica 4. razreda.

Drugo mesto osvojio je Sava Ninković, učenik prvog razreda, a 3. mesto Nađa Milošević, učenica prvog razreda.

Mentori su profesorke srpskog jezika i književnosti Tanja Ilić, Mirjana Ilić, Ljiljana Dimitrić i Jelena Knežević.

Fizičari Šabačke gimnazije su potvrdili da mnogo znaju i žele i mogu uvek više

Na Državnom takmičenju iz fizike, održanom u Vranju, od 29-30. aprila 2023. godine, učenici ove škole su osvojili 10 nagrada i jednu pohvalu:

PRVU NAGRADU su osvojili: Dunja Vesić, I-6; Petar Popović, I-6; Miloš Savić, II-6; Uroš Mitrović, II-6; Katarina Gavrilović, III-6.

DRUGU NAGRADU je osvojila Viktoria Đorđević, III-5.

TREĆU NAGRADU su osvojili: Pavle Milićević, I-5; Milica Tešić, II-6; Ognjen Živanović, II-6; Uroš Filipović, IV-5.

POHVALU je osvojio Mihailo Janković, I-6.

Učenike su pripremale profesorke: Jasmina Đokić Jovanović i Snežana Vuković.

Proslavili su se i biolozi koji su osvojili sedam nagrada na Okružnom takmičenju i plasman na Državno takmičenje.

Prva godina: Dara Mijailović, Teodora Jovanović i Dunja Desančić su osvojile prvo mesto a Dunja Vesić treće mesto.

Druga godina: Filip Ćirić prvo mesto a Aleksa Popović treće mesto.

Četvrta godina: Bogdan Aleksić drugo mesto.

Na Okružnom prvenstvu u atletici i učenici Šabačke gimnazije su, takođe, ostvarili odlične rezultate: